Добивате 420 Поени!

Maxi-Cosi Титан ПРО Номад Блу

20,990ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

1 на залиха

Опис

Maxi Cosi Титан Про е седиште за автомобил наменето за деца од 9 месеци до 12 години или од 9 кг. до 36 кг.

• Изофикс инсталација + кука за поврзување со автомобилот
• GroSafe наслон за главата
• G-CELL технологија (Заштита при странични удари)
• AirProtect® технологија (Заштита на главата при удар)
• Со извонредни тест резултати
• Лесно висинско подесување на наслонот на главата следејќи го растот на детето
• Со пилотски ремени, кои го олеснуваат седнувањето и вадењето на детето од седиштето
• Со 3 (три) позиции на подесување на наслонот за лежење/седење
• Со вклучен држач за шише/чашка
• Може да се инсталира во автомобили кои имаат изофикс конектор, но и во автомобили кои немаат изфикс конектор
• Текстилот е изработен од бамбусови влакна и на тој начин се регулира температурата и спречување потење.
• Текстилот лесно се отстранува и пере

Карактеристики

  • Ротација -
  • kg/cm -
  • Isofix / појас -
  • Изофикс База Опција -
  • Точки на врзување на каишите -
  • Висинско подесување -
  • Позиции на седење -

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на info@dev.bebehome.mk или побарајте не на 072 250011.

X