Добивате 330 Поени!

Maxi-Cosi Пебл Про И-Сајз Ессентиал Графит

16,490ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

2 на залиха

Опис

Pebble Pro i-Size на Maxi-Cosi кој е изработен согласно најновата регулатива за детски седишта за автомобил i-Size (R129). . Избирајќи го Pebble Pro i-Size на Maxi-Cosi избирате најдобра безбедност за вашето најмило!
Наслонот на главчето многу лесно се подесува со што се обезбедува комфорно прилагодување, со пилотски појаси што обезбедуваат многу лесно ставање и вадање на бебето од Pebble Pro i-Size . Исто така, Pebble Pro i-Size многу лесно се вади од автомобилот и лесно се поставува на вашата Maxi Cosi или Quinny колички.

Наменет за новороденчиња до 12 месечна возраст или висина од 45 цм до 75 цм на бебето., одобрен за користење во авион, ремени лесни за поставување, лесно отстранување на текстилот и лесен за одржување, можност да се постави во автомобилот со ремени од автомобилот или со ИЗОФИКС инсталација, копчиња за меморија, комфорна поддршка за бебето, заштита од сонце, комфорно седло со дополнителна поддршка, страничен дополнителен абсорбирачки материјал, се поставува во автомобилот во обратна позија од насоката на движење на автомобилот, страничен безбедносен систем, прилагодлив во висина.

Карактеристики

  • Ротација -
  • kg/cm -
  • Isofix / појас -
  • Изофикс База Опција -
  • Точки на врзување на каишите -
  • Висинско подесување -
  • Позиции на седење -

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на info@dev.bebehome.mk или побарајте не на 072 250011.

X