Добивате 610 Поени!

Maxi-Cosi Количка Лила СП – Ессентиал Графит

30,490ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

4 на залиха

Опис

Maxi-Cosi LILA SP – следното најбезбедно место за вашето дете после вашите раце

LILA SP на Maxi-Cosi е синоним за удобност и разноврсност, оваа комбинација ја прави совршена и за урбаните и за приградските околини.

Има 4 тркала со средна големина и многу добра амортизација така што е многу лесна за управување, за удобни прошетки низ паркот, во градот и пошироко.

Понесете ја вашата LILA SP насекаде – благодарение на лесниот начин на отворање и затворање на количката со само една рака, тоа е едноставно за употреба во секоја секојдневна ситуација. И кога ќе се вратите дома, функцијата за лесното отварање со една рака ви овозможува да го задржите вашето дете близу додека го чувате.

Нејзиниот терморегулаторски, реверзибилен душек има мрежа која дише од едната страна за лето, а топло крзно од другата страна за на зима.

Всушност, LILA SP седиштето од количката е толку удобно што вашето дете ќе сака подолго да спие во него. И благодарение на лесно подесувачкиот дел на настрешницата за заштита од сонце и ветар, може да го сторите тоа без притоа, детето да се вознемирува од светлото сонце или инсектите на начин што ќе му овозможите да спие удобно кога е во движење.

LILA SP е наменета за деца од шестмесечна возраст, па нагоре. Дури и за најмалите бебиња (новороденчињата), постои компатибилен таканаречен ShapeofYou Carrycot со облик на празнина за да се спречи синдромот на рамна глава (сплосната), отстранлива перница за поприродна положба за бебињата и идеална поддршка на телото. Со помош на овој додаток прошетките со количката се пријатни и безбедни за бебињата уште од првиот ден.
Тежина на количката: 9,2 кг.

Карактеристики

 • Составни делови -
 • Димензија -
 • Тежина -
 • Реверзибилно седиште -
 • Се користи од до кг -
 • Гаранција -
 • Позиции на седиште -
 • Тркала -
 • Бампер -
 • Кабаница за дожд -
 • Мрежа за комарци -
 • Мама торба -
 • Зимска навлака -
 • Држач за чаша/шише -

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на info@dev.bebehome.mk или побарајте не на 072 250011.

X